SCREWS & WIRE Libčice a.s. - TRADIČNÍ EVROPSKÝ VÝROBCE


Přejdi na obsah

PROFIL SPOLEČNOSTI

SCREWS & WIRE Libčice a.s. - TRADIČNÍ EVROPSKÝ VÝROBCE

SCREWS & WIRE Libčice a.s. (Šroubárna Libčice) byla založena v roce 1872 jako firma, která vyráběla spojovací součásti tvářením za tepla a za studena. V době svého vzniku a v období mezi světovými válkami náležela k pilířům průmyslu v regionu.

V roce 1948 byla (tak jako všechny velké firmy v té době) firma zestátněna. Vzhledem ke svému postavení v oboru a obsáhlému know-how se firma Šroubárna Libčice stala vedoucím podnikem nově vzniklého koncernu. V době největšího rozmachu firma zaměstnávala více než 1000 pracovníků a své výrobky dodávala v rámci celého tehdejšího východního bloku. V roce 1992 byl podnik v rámci širších celospolečenských změn privatizován.

V roce 2005 získala firma Šroubárna Libčice s.r.o. nového majitele a byla přejmenována na SCREWS & WIRE Libčice a.s. Celý sortiment výroby byl zachován a je trvale podle požadavků zákazníků rozšiřován. Významnou strategickou výhodou firmy je její know-how, tak rozsáhlý sortiment výrobních nástrojů, které umožní vyhovět požadavkům a přání zákazníka.

Výrobní program:

* výroba šroubů
* výroba výkresových strojních součástí
* výroba taženého drátu
* výroba nástrojů pro tváření

Výroba šroubů:
Největším podílem z celkové výroby jsou normalizované, přesné, pevnostní šrouby. Tyto výrobky jsou vyráběny technologií tváření za studena. Pro určitá specifická použití mají šrouby různé pevnostní vlastnosti, které jsou dány jejich následným tepelným zpracováním. Jako povrchová úprava spojovacího materiálu se používá černění, zinkování, chromátování, fosfátování, DACROMET a žárový zinek, Zn+Ni, Eslok, Scotchgrip,atd.

Výroba drátů:
V provozu drátovna se vyrábí tažený drát ve svitcích a v různých jakostech a průměrech. Tažený drát z ušlechtilých ocelí je používán přímo pro výrobu šroubů a strojních součástí pro vlastní výrobu nebo je prodáván. Tažený drát z méně ušlechtilých ocelí se používá v tuzemsku i v zahraničí, ve stavebnictví, strojírenství, na výrobu drátěných programů, hřebíků a pro další všeobecné použití.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku